U-BOX TASARIMININ HİKAYESİ

Oyun hayatımızın bir parçasıdır. Aslında bilinçli ya da bilinçsiz olarak hayatımızın her anında oyun oynamaktayız. U-BOX tasarımı, ‘Hayatın her alanını oyunlaştırma’ cümlesinden yola çıkılarak yapıldı. U-BOX oyun tasarımının yaratıcı olması, tek bir ana form ile sağlandı. Birimler bir araya gelerek sınırsız yaratıcı modeller yaratılabilir. U-Box ile hayatınızın her alanına yaratıcılık katabilirsiniz. Ahşap dokusu ile doğaya ve sağlığa zararlı değildir.

Sınırsız yaratıcılık ve doğa dostu bir oyuncak olan U-BOX  4-99 yaş aralığı için uygun bir üründür. U-Box oyununun amacı: Dünyada her yaşta yaratıcı nesiller yetiştirmektir.

U-Box'ın Yaratıcısından...

“Yaratıcı bir çocuktum. Çocukluğumda her türlü nesneyi bir oyuna dönüştürmek benim için oyun içinde yeni bir oyun demekti. Her çocuk gibi oyun oynamayı ve etrafımdaki nesneler ile etkileşim kurarak farklı malzeme ve dokuları bir arada kullanarak oyun yaratmayı seviyordum. Daha sonra ebeveyn oldum ve çocuklarım için yaratıcılıklarını destekleyen ve onların sağlığı için doğal malzemeli oyuncak arayışına girdim. Fakat mevcuttaki oyuncaklar yaratıcılık anlayışından oldukça uzaktı. Kullanılan materyaller plastik ve türevleri maddelerden olduğu için doğaya zararlıydı. Bu tür oyuncakların, çocuklarımın sağlığı için oldukça tehlikeli olduğunu bir ebeveyn olarak deneyimledim. Sonra Tasarımcı kimliğim ile bu duruma nasıl bir çözüm üretebileceğimi düşünüp, çocuklar için hem yaratıcılıklarını destekleyen hem de malzeme olarak doğal olan bir oyuncak tasarımı yaptım.

Şimdi geriye dönüp baktığımda yaratıcılığımı bir oyun haline dönüştürme hevesimin anahtarının 'Duygu' olduğunu görüyorum. Duygularımızı yansıttığımız her nesnenin, bizim için farklı dünyaların kapılarını açacağını ve bu yüzden yaratıcılığımızı kullanırken, duygularımızı da yaratmak istediğimiz dünyanın merkezine yerleştirmemiz gerektiğini her zaman hatırlamalıyız...”

TOP